Göta 68 Vårauktion 20 maj (Utlandsanknytning)

11 500 kr

800 kr

500 kr

med 6 st från Sverige och 6 st från Danmark.

700 kr

på 7 försändelser + visirblad med diverse skeppsstämplar Finland, Danmark, England bla 11 st siluettstämplar.

Osåld

med 4 st försändelser från Sverige och 2 st från Frankrike.

900 kr

med 3 st Oscarsfrankeringar och 1 st rysk helsak till Sverige.

1 000 kr

1 100 kr

650 kr

Osåld

500 kr

33 000 kr

1800-talet. Delvis utställningsmonterad, oftast med detaljrika beskrivningar av "Routes & Rates". Ex Gunnar Nilsson med flera objekt med beskrivningar av Kersti & Bertil Larsson.