- Alla
- Allmänna Posten
- Kronopoststämplar
- Lösenförsändelser
- Sverige i utlandet
- Fyrkantstämplar
- Utlandsanknytning
- Förfilateli Samlingar & Poster
- Skilling Banco
- Lokalfrimärken
- Vapentyp
- Liggande Lejon
- Ringtyp tandning 14
- Ringtyp tandning 13
- Ringtyp Posthorn
- Stora Tjänstemärken t.14
- Stora Tjänstemärken t.13
- Små Tjänstemärken
- Lösen t.14
- Lösen t.13
- Oscar II
- Posthuset
- Lilla Riksvapnet
- Medaljong
- Landstorm
- Flygpostfrimärken
- Nattpostflyg
- Lilla Riksvapnet (1920)
- Stående Lejon
- Gustav II Adolf
- Postemblem
- Bandmärken samlingar
- Kongress/Förening
- Gustaf V 70 år
- Gustav V Profil Höger
- 1930-talet
- 1940-talet
- 1950-talet
- 2000-talet
- Moderna utgåvor
- FDC
- Skyddsperforeringar
- Häften
- Militär
- Slania
- Postal Kuriosa
- Rabatthäften
- Nominalpartier
- Brevposter Sverige
- Ostpl. Samlingar
- Stämplade Samlingar
- Blandade Samlingar
- Postens Årsböcker
- Kilovaror & Klipp
- Autografer
- Gravyrer
- Bältespännarmaterial
- Litteratur
- Tillbehör
- Serietidningar
- Mynt & Sedlar
- Övrigt Kuriosa
- Bohuslän
- Skåne
- Småland
- Västergötland
- Göteborg
- Övriga Vykort
- Vykortsposter Sverige
- Vykortsposter Övriga Världen
- Ortst A-Stockholm
- Ortst C-Uppsala Län
- Ortst F-Jönköpings Län
- Ortst G-Kronobergs Län
- Ortst H-Kalmar Län
- Ortst L-Kristianstads Län
- Ortst M-Malmöhus Län
- Ortst O-Gbg & Bohuslän
- Ortst P-Älvsborg
- Ortst R-Skaraborg
- Ortst Z-Jämtland
- Järnvägsstämplar
- Ortstämplar samlingar
- Norge
- Norge Samlingar & Poster
- Danmark Samlingar & Poster
- Grönland
- Island Samlingar & Poster
- Finland Samlingar & Poster
- Norden Samlingar & Poster
- Ships
- Albania
- Asia Mixed
- Australia
- Austria
- Belgium
- Belgium Belgian Congo
- Brazil
- British Colonies Mixed
- Canada
- Cape of Good Hope
- China
- China Peoples Republic
- Cuba
- Czechoslovakia
- Estonia
- Ethiopia
- France
- France Colonies
- German States Bavaria
- German States mixed
- Germany BRD
- Germany Colonies
- Germany DDR
- Germany Memel
- Germany Reich
- Germany mixed
- Great Britain
- Hungary
- Italy
- Korea North
- Montenegro
- Papua
- Poland
- Portugal Colonies
- Romania
- Russia
- Russia and Areas
- South Africa
- South/Middle America Mixed
- Spain
- Switzerland
- USA
- Collections/Lots all world
- Lots with covers all world
- Moving Boxes
Göta 68 Vårauktion 20 maj (British Colonies Mixed)
från framför allt Brittiska samväldet. Nästan allt **/*.
modernt samlat A-Z i 3 välfyllda visiralbum med separata album för Afrika och Asien.
på egengjorda blad. Från klassiskt och framåt, med bl.a Antigua, Barbados, Bermuda, Jamaica, Grenada, Irland, Gibraltar, Malta, Cypern, Cayman Islands, St. Kitts, Mauritius, Indien, Ce[..]
med märken utgivna under George VI:s regeringstid i tjockt och välfyllt visiralbum. **/* med enstaka stämplade inemellan och många olika länder representerade, t.ex. Ascension, Syda[..]
med märken utgivna under George VI:s regeringstid i relativt välfyllt visiralbum. **/* med enstaka stämplade inemellan och många olika länder representerade, t.ex. Aden, Bahrain, Burm[..]
Karibien med märken utgivna under George VI:s regeringstid i tjockt och välfyllt visiralbum. **/* med enstaka stämplade inemellan och en uppsjö olika länder representerade, t.ex. Anti[..]
med märken utgivna under George VI:s regeringstid i relativt välfyllt visiralbum. **/* med enstaka stämplade inemellan och många olika länder representerade, t.ex. Australien, Nya Guin[..]
med märken utgivna under George VI:s regeringstid i plastficka. **/* med enstaka stämplade inemellan. Märken från främst Storbritannien, Cypern, Gibraltar och Malta. Katalogvärde enlig[..]
Nauru 5 Sh **, Tasmanien 1 Sh * och Hongkong 1 $ ** i 8-block med gutterpar.
på 4 visirblad. Även en vacker serie från Monaco. Högt katalogvärde.
10 Objekt