388. (D) Samling Sverige O/* 1855-1978 i tre Estettalbum.
4- och 8-skilling stämplade ex samt ostämplat eftertryck av 6-skillingen, båda lokalmärkena, Vapen överkomplett, Liggande lejon utom 3 öre typ I, välbesatta avsnitt Ringtyp, Tjänste och Lösen, F.124 och F.125 *, välbesatt bandmärkesavsnitt med många olika vm, Kongress/Förening komplett (blandat O och *), Inga BC/CB eftersom Estett saknar plats för dessa. Från mitten av 1940-talet i stort sett inga stämplade märken utan nästan bara *.
Hela Världen Singlar, poster, samlingar och lådor.
Budgivning avslutad
6 200 kr
Mån 27 2023 -
6 000 kr
Mån 27 2023 -
3 300 kr
Sön 26 2023 -
3 200 kr
Sön 19 2023 -
3 100 kr
Sön 19 2023 -
3 000 kr
Tors 16 2023