omfattande samlingar BRD och Berlin, både stämplat och **/*, i en mängd album. För det moderna BRD många ** märken med hörnmarginler och även en hel del häften och lite försändelser. Samlingarna sträcker sig fram till slutet av 1900-talet. Även lite övrigt Tyskland i pergamynkuvert etc. samt liten specialsamling Bauten. Lådan innehåller även lite icke-Tyskland, t.ex. ett par hela världen-album med märken i blandad kvalitet, lite FN samt lite bältespännariana.
Hela Världen Singlar, poster, samlingar och lådor.
Budgivning avslutad Avslutat rop
Värdering 700 kr

  • 700 kr
    Mån 27 2023

Göta 64 (Del 1 och Del 2) har visning samtidigt i våra lokaler på Eckens väg 16, Partille. Visningsdagar 24-27 november (Fre-Mån) 10:00 - 18:00.