världen O/**/* i fyra tjocka visiralbum, dels stora mängder Sovjet, inkl. många block, i några insticksalbum, på lösblad och i stora pergamynkuvert i en plastpåse.
och på lösblad etc. Inemellan enstaka Taiwan och Hongkong.
med diverse tvättat. Bok Svenska Postverkets Frankotecken del IV, Fluorlampa utan batterier, 2 st förstoringsglas den ena med lampa, 17 st förpackningar (några öppnade) glasklara kläm[..]
välbesatta album. Äldre till halvmodernt. Mängder av länder representerade.
1943 från Pretoria med "Consular mail" till svenska konsuln i Kapstaden, därifrån återanvänt med ny frankering till Three Anchors Bay (uppskuret på sidorna för utställningsmontering). 1[..]
utställningen 5. Nord Phil. Blått tryck på kartong med påklistrad frimärksbild.
För 5 pf-valören ingår ett extra ex med avart (skadat T, ostämplat märke utan gummering). 12 pf-valören är signerad på baksidan. (A)
4 vackra brev stämplade 12-13/2 1990 i Eksjö. Facit 3.000 kr.
LYX stämplad "STRENGNÄS 17.3.1875" med minimal del av andrastämpel. Nyansintyg HOW (2008). (A)