1 600 kr

världen O/**/* i fyra tjocka visiralbum, dels stora mängder Sovjet, inkl. många block, i några insticksalbum, på lösblad och i stora pergamynkuvert i en plastpåse.

2 700 kr

och på lösblad etc. Inemellan enstaka Taiwan och Hongkong.

600 kr

475 kr

med diverse tvättat. Bok Svenska Postverkets Frankotecken del IV, Fluorlampa utan batterier, 2 st förstoringsglas den ena med lampa, 17 st förpackningar (några öppnade) glasklara kläm[..]

2 800 kr

välbesatta album. Äldre till halvmodernt. Mängder av länder representerade.

475 kr

100 kr

1943 från Pretoria med "Consular mail" till svenska konsuln i Kapstaden, därifrån återanvänt med ny frankering till Three Anchors Bay (uppskuret på sidorna för utställningsmontering). 1[..]

100 kr

utställningen 5. Nord Phil. Blått tryck på kartong med påklistrad frimärksbild.

150 kr

För 5 pf-valören ingår ett extra ex med avart (skadat T, ostämplat märke utan gummering). 12 pf-valören är signerad på baksidan. (A)

700 kr

4 vackra brev stämplade 12-13/2 1990 i Eksjö. Facit 3.000 kr.

150 kr

LYX stämplad "STRENGNÄS 17.3.1875" med minimal del av andrastämpel. Nyansintyg HOW (2008). (A)

125 kr

vykort Styrsö, Kallbadhuset.