Vi håller stängt måndagen efter auktionen för att förbereda fakturor inför utlämning/hämtning. Hämtning kan ske personligen tidigast på tisdag den 27/2 klockan 10:00, ring/maila oss [..]
19.4.1941" till London, England. Kraftigt reparerat av Engelska postverket.
Sverigesamling i Leuchtturm album 1975-2000, ännu ett LT album med mest 1980-tal. Liten låda med häften 1960-1980 tal, 7 årssatser (en häftes) mitten 1980-tal till början 1990-tal. Raba[..]
av Dr. S. Ichida. Inbunden med läderrygg och skyddsomslag, 1981, 313 sidor. Japansk utgåva med huvudrubriker översatta till Engelska. Numrerad 725 och dedikerad till G.Sandberg samt si[..]
rabattfrimärken/Företagspost.
Kustflottan, Skoleskadern. "Pansarbåten Äran".
ett fåtal häften även från 1960-70 talet. Inemellan enstaka stämplade häften som ej räknats. Nominal drygt 36.000 kr enligt inlämnaren. Lågt utrop.
"STJERNHOF 1.7.1872". Praktexemplar.
Dagbladet. Inrikes frankering 5 öre med notering 10 öre lösen på baksidan.