2 100 kr

Förutom allmänna utgåvor märken från framför allt Senegal, Niger, Guinea, Elfenbenskusten, Dahomey, Benin, Sudan, Mauretanien och Övre Volta. Märken från 1890- till 1970-talet med tungd[..]

200 kr

fåtal topografiska inemellan.

1 900 kr

Förutom allmänna utgåvor märken från framför allt Togo, Kamerun, Tchad, Gabon, Moyen Congo, Madagaskar och Réunion. Märken från 1880- till 1970-talet. Mestadels bra kvalitet.

2 200 kr

Även presentböcker/foldrar. Nom. ca 5.000 kr.

650 kr

från Persien/Iran och Egypten/UAR. Ca 60 % Persien/Iran. Mest äldre märken.

9 200 kr

i form av års- och häftesårssatser, varav många från 2000-talet. Även lite presentsatser, miniblock samt löst i låda etc. Nominal drygt 35.000 kr med stor andel Sverige Brev. Även stort[..]

1 700 kr

på 32 visirblad. Märken från främst första halvan av 1900-talet.

600 kr

med massor att gå igenom. Bör hämtas 45 kg.

14 000 kr

Enstaka äldre häften samt samling automathäften från HA 2 (oräknad nominal) Tyngdpunkt 1990-tal till 2009. Gott om Brevmärken. Mycket lågt utrop !

2 100 kr

400 kr

med mest Sverige pergamynkuvert i botten av lådan och överst mängder av lagda 100-buntar.

3 100 kr

1 600 kr

2 700 kr

26 insticksalbum. 1855-1980-talet. En 8 skilling i en ovanlig nyans dock omtandad. även 2 fyrskillingar. Samlingen är sedan gradvis kraftigt dubblettbetonad. Lite bättre inemellan så[..]

1 500 kr

900 kr

tjockare insticksalbum. 2 album Sverige med bara ringtyp med massor av läsbara stämplar. Norge mest ** samling 1974 till 2000, nominal drygt 3000:- enl. inlämnare. Danmark mest ** sa[..]

2 400 kr

2 000 kr