18 000 kr

från Hela världen med mest **/* frimärken i 14 visiralbum uppsatta efter länder + 4 album med försändelser och frimärken blandat. Allt från Klassiskt till 1990-talet med flera bättre mä[..]

700 kr

försändelser och minnespoststämplar, resten kuvert med ** frimärken från abonnemang fram tom 2000-talet. Högt anskaffningsvärde.

3 200 kr

i 3 välfyllda visiralbum. Läsbart-LYX från Vapentyp till modernt med klipp inemellan. Massor att gå igenom.

2 200 kr

Märken från många olika länder men kanske särskilt mycket från Ascension, Falklandsöarna, Tristan de Cunha och St Helena. Stämplade märken förekommer, men det mesta är **. Det ena album[..]

2 800 kr

Totalt ca 600 vykort inkl några försändelser. Mest topografi med bättre Ångbåtar, Järnvägsstationer, Stockholmsmotiv etc.

1 200 kr

2 800 kr

4 600 kr

Drygt 1.800 st olika stämplar från A-Ö, även samlat på så många olika emissioner som möjligt, så totalt är samlingen på 4.300 märken. Mycket blandad kvalitet på både märken och stämplar[..]

3 000 kr

Chans på stämplar och varianter med massor att gå igenom.

650 kr

auktionskataloger om svensk filateli. Bla. Feldmans försäljning av "Kristall" samlingen del I-III, Sveriges Frankotecken 1855-1963 inbunden med nytrycken, XpoNAT del V Oscar II, del VI [..]

350 kr

1 visiralbum, 1 Leuchtturm VARIO-album med kassett + drygt 200 st begagnade visirblad.

650 kr

med försändelser i 2 fulla skokartonger samt lösa märken i 2 insticksalbum + lösa blad.

500 kr

äldre-modernt i 8 album, inemellan även lite utlandet.