från Hela världen med mest **/* frimärken i 14 visiralbum uppsatta efter länder + 4 album med försändelser och frimärken blandat. Allt från Klassiskt till 1990-talet med flera bättre mä[..]
försändelser och minnespoststämplar, resten kuvert med ** frimärken från abonnemang fram tom 2000-talet. Högt anskaffningsvärde.
i 3 välfyllda visiralbum. Läsbart-LYX från Vapentyp till modernt med klipp inemellan. Massor att gå igenom.
Märken från många olika länder men kanske särskilt mycket från Ascension, Falklandsöarna, Tristan de Cunha och St Helena. Stämplade märken förekommer, men det mesta är **. Det ena album[..]
Totalt ca 600 vykort inkl några försändelser. Mest topografi med bättre Ångbåtar, Järnvägsstationer, Stockholmsmotiv etc.
Drygt 1.800 st olika stämplar från A-Ö, även samlat på så många olika emissioner som möjligt, så totalt är samlingen på 4.300 märken. Mycket blandad kvalitet på både märken och stämplar[..]
Chans på stämplar och varianter med massor att gå igenom.
auktionskataloger om svensk filateli. Bla. Feldmans försäljning av "Kristall" samlingen del I-III, Sveriges Frankotecken 1855-1963 inbunden med nytrycken, XpoNAT del V Oscar II, del VI [..]
1 visiralbum, 1 Leuchtturm VARIO-album med kassett + drygt 200 st begagnade visirblad.
med försändelser i 2 fulla skokartonger samt lösa märken i 2 insticksalbum + lösa blad.
äldre-modernt i 8 album, inemellan även lite utlandet.