"STOCKHOLM 8.2.1858". Intyg HOW (2007) Riss i vänster marginal, en kort tand. Ett vackert och fräscht exemplar. 1,2,3.
3 öre Liggande lejon (F.14b) på brevomslag till Cronenberg, Preussen. Avstämplat "MALMÖ 8.6.1869" samt "FRANCO." med rektangulär ram.
avstämplat "ENKÖPING 1.10.1859", märket med praktcentrering.
Praktstämplat "STOCKHOLM 10.12.1871". Praktexemplar.
på grått papper. Ostämplat på vykort från Gefle med hälsning från Basaren 21/11-02.
försändelser och frimärken i stor blandning. Massor att gå igenom.
Fräscht exemplar med lätt rullad rygg och stukat övre vänstra hörn.
pergamynlåda. Blandat Restsamlingar och dubbletter.
pergamynkuvert med massor att gå igenom.
bunt med drygt 200 st FDC och minnespoststämplar samt 2 album Ungern stämplat.
gamla Koncerthuset som brann ner 1928 i fonden, ofr
de flesta till utlandet. Ex. Göran Fredrikson.
Mycket vackert exemplar.
av James W. Milgram. Inbunden, 2009, 408 sidor. A large full color book with over 750 big illustrations, 19 chapters on all aspects of Postal usages and Patriotic stationery etc.[..]
the RPSL på Åland 21-23 februari 2020. 10 olika skrifter publicerades i denna folder med en begränsad och numrerad upplaga av 40 exemplar (Detta är nr 8) Flera av skrifterna visar helt [..]