Göta 71 Posthistoria 11 november (Utlandsanknytning)

4 dagar 12 tim
800 kr

banderoll från Finland via Sverige avstämplat "SUNDSVALL LBR 3.11.1905" sänt till Danmark.

4 dagar 12 tim
300 kr

från Danmark makulerat "PKXP No 2A INR 24.1.1899" och adresserat till Hernösand.

4 dagar 12 tim
400 kr

brev till Sverige avstämplat "STOCKHOLM 24.8.30". Kuvertet utan bakklaff.

4 dagar 12 tim
300 kr

tilläggsfrankerad helsak daterad St.Petersburg den (1) 13 september 1897 till Sverige. Stämplad vid ankomst "STOCKHOLM 17.9.97 N.Ank.Afd".

4 dagar 12 tim
300 kr

frankerat med 5 kopek och avstämplat "St. Petersburg 1, 15.IX.97" (Rysk text), röd transit och adresserad till Skellefteå, Sverige. Brefkortet med vertikalt veck på mitten.