- Postal Dokument.
- Fyrkantstämplar
- Stora Tjänstemärken t.14
- Stora Tjänstemärken t.13
- Lösen t.13
- Gustav V Profil Vänster
- Bandmärken övrigt
- 1930-talet
- 1960-talet
- 1980-talet
- Crashpost
- Lokalpost
- Olympiska Spelen
- Ångbåts PXP
Göta 71 Posthistoria 11 november (Utlandsanknytning)
banderoll från Finland via Sverige avstämplat "SUNDSVALL LBR 3.11.1905" sänt till Danmark.
från Danmark makulerat "PKXP No 2A INR 24.1.1899" och adresserat till Hernösand.
brev till Sverige avstämplat "STOCKHOLM 24.8.30". Kuvertet utan bakklaff.
tilläggsfrankerad helsak daterad St.Petersburg den (1) 13 september 1897 till Sverige. Stämplad vid ankomst "STOCKHOLM 17.9.97 N.Ank.Afd".
frankerat med 5 kopek och avstämplat "St. Petersburg 1, 15.IX.97" (Rysk text), röd transit och adresserad till Skellefteå, Sverige. Brefkortet med vertikalt veck på mitten.
5 Objekt