i 7 pärmar och 8 insticksalbum. Ett Schaubek med samling 1861-1986 O/* (mest stämplat), välbesatt från 1945 förutom 19 märken komplett enligt förtryck. Album Lindner Falzlos med ** på förtrycksblad 1981-86, därefter egengjorda blad med modernare utgåvor stämplat och ytterligare ett Lindner album med frimärken. Ett insticksalbum med paketmärken etc. Ett lite tjockare insticksalbum med lager gammalt och framåt och ett annat med några sidor kolonier. Ytterligare ett tjockare med lager 1950-talet och framåt. Davo album med samling Vatikanen + instickalbum med lager, vidare två Lindner Falzlos album med samling San Marino + ett lageralbum.
Budgivning avslutad Avslutat rop
Värdering 1 800 kr

  • 4 300 kr
    Mån 20 2024
  • 4 200 kr
    Mån 20 2024
  • 3 400 kr
    Mån 20 2024
  • 3 300 kr
    Mån 20 2024
  • 3 200 kr
    Mån 20 2024
  • 3 100 kr
    Mån 20 2024
  • 3 000 kr
    Mån 20 2024
  • 2 900 kr
    Mån 20 2024
  • 2 700 kr
    Mån 20 2024
  • 2 600 kr
    Mån 20 2024
Visa alla

Göta auktion 68 har visning i våra lokaler på Eckens väg 16, Partille.
Visningsdagar 17-20 maj (Fre-Mån) 10:00 - 17:00.