135. (FF) Stor samling Ryssland-Sovjet-Ryska federationen.
Börjar med tsartiden sedan Sovjet och till slut Ryska federationen till 1995. En samling gjord på egengjorda blad i 7 tjocka pärmar. Något gles i början men en hel del från 1930-talet och framåt även något specialiserad men vm och tandningar. Många kompletta serier och en del block inklusive lite bättre. I huvudsak samlad som stämplad dock kan lite ostämplat förekomma. En mycket bra samling att fortsätta med, rekommenderas!
Budgivning avslutad
2 700 kr
Mån 20 2024 -
2 600 kr
Mån 20 2024 -
2 500 kr
Mån 20 2024 -
2 400 kr
Mån 20 2024 -
2 300 kr
Mån 20 2024 -
2 200 kr
Mån 20 2024 -
2 100 kr
Mån 20 2024 -
2 000 kr
Mån 20 2024 -
1 900 kr
Mån 20 2024 -
1 800 kr
Mån 20 2024
Göta auktion 68 har visning i våra lokaler på Eckens väg 16, Partille.Visningsdagar 17-20 maj (Fre-Mån) 10:00 - 17:00.